blogOdpočinek? Zvolte třeba Karpathos

Odpočinek? Zvolte třeba Karpathos

Nikdy bych nevěřila, co vše se může změnit jednou pandemií. Více než rok jsme většina z nás odkládala své akce a pobyty, hledali jsme nové termíny a doufali, že se život vrátí do zajetého „normálu“. To je však relativní a slovy klasika, nic nebude jako dřív. Náš rok odložený pobyt na Karpathosu dostal definitivní datum odletu. Stalo se tedy, že jsem letošní léto pobyla v letadle více času, než bych si byla myslela. Akce a plány loňského roku dostaly zelenou. Od malička jsem toužila cestovat, a tak když pracujete a tvoříte s radostí a s láskou, je vše možné.

Zatímco Madeira s jógou byla rájem pro turisty a biology, jógový pobyt na řeckém Karpathosu byl vhodný pro ty, kteří potřebují doplnit energii ze slunečních paprsků, relaxovat aktivně plaváním v teplém, křišťálově čirém moři a doslova se nahřát od teplých oblázků na nádherných plážích.

K mé velké radosti se opět sešla skvělá parta žen. Ruku na srdce, někdy se stává, že není vše podle představ každého z nás, ale NÁM to opět vyšlo. Užily jsme si nádherný týden s jógou, plaváním, pobytem na malé, téměř lázeňské pláži s minimálním počtem lidí. Lázeňské pláži rozumějte tak, že na ní bylo neskutečné ticho. Nečekané a velmi milé ticho. Relaxaci na teplých oblázcích s nohama v teplém moři znám takto jen z představ z katalogových fotek úžasných míst světa. Zde realita.

Ranní a večerní jógové lekce v doprovodu koček, které k Řecku neodmyslitelně patří, lehce narušoval zdejší pravidelný vítr, který však na druhou stranu, velmi rychle odfoukne všechny starosti a navíc, vytváří tréninkový prostor pro práci s naší myslí, s našimi emocemi a pozorností. Zůstat u sebe, u svého dechu, ve svém těle, ve svém poli. Lekce byly skvělé, ráno příjemným probuzením a naladěním do nového dne a večer, před spaním úžasné ukončení dne jemnou jógou s relaxací.

A abychom opravdu jenom neležely, daly jsme si sem tam výlet, procházku podél pobřeží nebo návštěvu místních milých taveren. Karpathos je velmi hornatý ostrov a život zde, je především u moře. I přesto, vydáte-li se do vyšších oblastí, můžete mít štěstí na to, potkat místní obyvatele. Při návštěvě maličkého ostrova Saria, dříve obývaného piráty, jsme se setkaly na cestě vzhůru s posledním obyvatelem, který sem jedenkrát týdně dojíždí za svými osly, doplnit lampový olej do kostelíčku a nasvítit v něm svíce. Vězte, že poslední obyvatelé Sarie byli jeho rodiče, kteří svůj kamenný dům opustili v roce 1955.

Plavba lodí podél pobřeží je skvělou příležitostí, jak nasávat pocit klidu a pohody. Pokud rádi objevujete a prozkoumáváte nové věci jako my, pak i na této dovolené najdete mnoho. Nejen již zmiňovanou pláž, ale s dobrým průvodcem se podaří dostat se i do méně přístupných míst. Možnost proplavat nepopsatelně krásnou jeskyní s tolika odstíny modré, kolik si ani nedovedete představit, jsme měly právě my. Zkrátka nádhera.

Nejkrásnější pocit si však sama za sebe odnáším z úplňkového plavání v teplém nočním moři osvíceném odraženými paprsky od měsíce nad hlavou, se skaliskem připomínajícím velrybu před námi. Wow. Děkuji této skvělé partě a za další příležitost propojit „moji“ jógu, energii žen a cestování v jedno. Těším se moc příště, určitě se přidejte. Bude to náramné. Namaste

Všechny lekce jógy probíhají v současné době v klidném prostředí rodinného fitness centra Muscle Factory Březnice.

IC Yoga  Březnice 

Muscle Factory Březnice

Rožmitálska 144, 262 72 Březnice

tel.:605 724 977, e-mail: ivaceradska@seznam.cz