Jógový začátečník aneb další nový kurz od 2. 2. 2023

Čím jsem starší, tím méně vnímám potřebu mít vše pod kontrolou, dokázat odpovědět přesně tak, jak si okolí žádá. Ba naopak. Snažím se v ostatních rozvíjet jejich schopnosti vlastního úsudku, schopnost nechat se vést vlastní intuicí a zvědavostí.

Často se v poslední době setkávám s touhou lidiček kolem, začít s jógou. Dlouho o tom někteří mluví předtím, než začnou a já jim často říkám, že každý má svůj správný čas a především, ať na sebe „netlačí“, nechají vše dozrát. Mnozí nevědí, co od jógy očekávat. Někdo, možná jako já kdysi, vidí v józe válení a ležení, motání končetin a vlastně nudu. Někteří postupně vnímají, i tak trochu tuší, že to možná bude fajn, když je jógy stále všude kolem víc a víc. Já vám říkám, JE MOC FAJN. Ve správný okamžik si vás najde. Pokud ne, i tehdy je vše v pořádku.

Již podle definice o tom, že jóga není dogma, neboť podkladem jógy je idea, že se může stát každý sám sebou, vede k tomu, že není potřeba halit ji do kouzel a dokonce magie. (Byť historie sahá hluboce k různým kořenům.) Jóga je o přítomném okamžiku a ten je právě teď! Ve 21.století, v naprosto jiných rozměrech společnosti. (Podotýkám, že nepopírám tradici, jen zkrátka vnímám komplexně a s nadhledem). Jóga je skvělou příležitostí k práci s tělem, dechem, myslí i emocionální rovinou každého z nás.

Proč tedy dnes téma o jógovém začátečníkovi? Kdo jím je a kdo ne? Kde je brána k pokročilosti či dokonalosti? Ráda se inspiruji přírodou, to už víte, ta nezná hranice, vždy najde cestu.

Z našeho pohledu můžeme být začátečníky stále, i když v očích někoho jiného letitý cvičenec jógy. (Záměrně nepoužívám označení jógin). Vše je o úhlu pohledu. Podstatné je začít, cestou zvědavosti a otázek s odpovědí i bez, jít blíž k sobě, dovnitř, domů. Se vším všudy. Ve správný okamžik a je jedno, kolik je nám let.

Jste jógový začátečník? Hmmmm.

Začínáte zas a znovu? Hmmmm.

Chcete vědět víc, než jen se protahovat a posilovat?

Nevíte, zda vás jóga osloví? Nevadí. Nabízí se možnost.

S novým rokem chystám kurz s názvem Abeceda jógového začátečníka. Ráda vám představím jógu hlouběji, podstatu dechových cvičení, smysl a techniku jógových pozic. Že ještě nevíte, zda je jóga pro vás? Nemáte co ztratit. Naopak, vždy je co získat.

Pokud byste tedy cestu Abecedy nastoupili, můžete mě kontaktovat případně vyplňte přiložený formulář.

Kurz zahrnuje 10 lekcí 

Cena kurzu: 1 500,- Kč

Začínáme ve čtvrtek 2. 2. 2023 17:45 – 18:50

Muscle Factory Březnice