Lapena v sítích aneb z offline do online

„Život míní, korona mění.“ Tak touto větou, která mi na jaře prolétla myslí, to celé začalo.

Na velké množství otázek, jenž se několik týdnů honí hlavou nejednomu aktivnímu sportovci, ale i trenérům a lektorům v uzavřených prostorách fitness center a studií, jsem našla odpovědi v mé oblíbené józe. Díky ní jsem se naučila nejen trpělivosti, ale též neulpívání i na tom, že jinak, než osobně TO zkrátka předávat nejde. A tak jsem se v první vlně po dvou týdnech zklidnění a ztišení, jak v józe často zaznívá, na několik dnů doslova připoutala k technice. Pustila jsem se coby absolutní lajk, byť prý geneticky dobře technicky vybavený jedinec, do záchrany mých jógujících, sebe, své jógy. Postupem času, s přibývajícími týdny uzavření se ukázalo, že dochází na záchranu i rodiny. Neboť i zlomek financí, který přistane na účtu je pocitem „aspoň něco“.

K jógovým principům patří tzv. Artha, která znamená, že přiměřené množství peněz za účelem podpory a existence sama sebe, pokud záměr přináší dobro pro ostatní, je důležité. Chápete.

Několik dnů trvalo, než jsem zjistila, jaké součástky potřebuji, co k čemu připojit, a to vše vlastně samo o sobě stylem pokus – omyl. Za čas, který mi moji bližní věnovali osobně či po telefonu a trpělivě vysvětlovali, co a jak spojit, vyzkoušet USB tak či jinak, kde je vstup, jack a jak vytvořit záznam, jim nesmírně děkuji. Určitě věříte, jakou radost jsem měla v očích s každým posunem.

A tak jsem i nadále neulpívala a upřímně sama sobě řekla: „To půjde.“ Je to vlastně, jak říká můj známý, pudová záležitost. Buď to pude nebo nepude.

A ono to jde. Od jara jsme online ve skupině. Nevadí, že nás pravidelně na lekcích není tolik. Co je tam však vždy, je naše společná energie a jednotný záměr. Víra, že se již brzy sejdeme osobně. Naše FB skupina IC Yoga-zase spolu dokazuje, že jóga v jakémkoliv pojetí nás vzájemně obohacuje, ukazuje naši lidskost a spojení, dodává energii. Za to nám všem děkuji. Iva

PS: Těším se offline 😊.

www.ic-yoga.cz

Muscle Factory Březnice